
You can check the price history of BERIBES Bluetooth Headphones Over-Ear with Hybrid Active Noise Cancelling 65h Playtime Hours Over Ear Headphones with Microphone, Hi-Res Audio, Deep Bass, Quick Charge for Travel (White) here. This product's current Price in India is ₹3,591. The average and highest prices are ₹5,210 and ₹6,979 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,591 |
|---|---|
| 1st Apr 2026 | |
| Average Price | ₹5,208 |
| Based on 532 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,979 |
| 18th Aug 2025 | |
| Price | ₹3,591 |
|---|---|
| MRP | ₹14,689 |
| Savings | ₹11,098 |
| Discount | 75.55% |
| Product Name | BERIBES Bluetooth Headphones Over-Ear with Hybrid Active Noise Cancelling 65h Playtime Hours Over Ear Headphones with Microphone, Hi-Res Audio, Deep Bass, Quick Charge for Travel (White) |
|---|---|
| Store Product Code | B0B8YNRS6D |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | BERIBES |
| Rating | 9 / 10 |
| Product Manufacturer | BERIBES |
| Model Number | WH202A |
| Model Number | WH202A |
| Model Name | WH305 |
| Dimensions | 17 x 8.4 x 20 cm; 172.37 g |
| Country of Origin | USA |






BERIBES Bluetooth Headphones Over-Ear with Hybrid Active has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 42730 individual ratings. You can rate this product at product review page.