
You can check the price history of Wipro Garnet 20W Round LED Wave Panel | Warm White Light (3000K) | Ultra-Slim Design | Recessed Down Light for False Ceiling | Cutout - 200mm | Pack of 20 here. This product's current Price in India is ₹18,479. The average and highest prices are ₹15,477 and ₹18,479 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹14,037 |
|---|---|
| 28th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹15,477 |
| Based on 754 days price tracking | |
| Highest Price | ₹18,479 |
| 19th Mar 2026 | |
| Price | ₹18,479 |
|---|---|
| MRP | ₹28,000 |
| Savings | ₹9,521 |
| Discount | 34.00% |
| Product Name | Wipro Garnet 20W Round LED Wave Panel | Warm White Light (3000K) | Ultra-Slim Design | Recessed Down Light for False Ceiling | Cutout - 200mm | Pack of 20 |
|---|---|
| Store Product Code | B0C2Z4152W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | wipro |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Housing & Trim Kits |
| Product Manufacturer | Wipro |
| Model Name | Wipro Garnet 20W Round LED Wave Panel |
| Color | Warm White |
| Size | Pack of 20 |
| Dimensions | 21.8L x 21.8W x 2.8H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wipro Garnet 20W Round LED Wave Panel has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 5 individual ratings. You can rate this product at product review page.