
You can check the price history of Vu 108 cm (43 inches) Premium Series 4K Ultra HD Smart LED Google TV 43CA (Black) here. This product's current Price in India is ₹23,999. The average and highest prices are ₹23,764 and ₹28,900 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹11,598 |
|---|---|
| 14th Dec 2023 | |
| Average Price | ₹23,764 |
| Based on 1043 days price tracking | |
| Highest Price | ₹28,900 |
| 23rd Jan 2024 | |

Vu 164 cm (65 inches) The GloLED Series 4K Smart LED Google TV 65GloLED (Grey)
Get Deal

VU 126 cm (50 inches) The GloLED Series 4K Smart LED Google TV 50GloLED (Grey)
Get Deal

Vu 139 cm (55 inches) The GloLED Series 4K Smart LED Google TV 55GloLED (Grey)
Get Deal
| Price | ₹23,999 |
|---|---|
| MRP | ₹30,000 |
| Savings | ₹6,001 |
| Discount | 20.00% |
| Product Name | Vu 108 cm (43 inches) Premium Series 4K Ultra HD Smart LED Google TV 43CA (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B0C1JPRB7W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Vu |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | Vu Technologies Pvt. Ltd. |
| Model Number | 43CA_Google TV |
| Model Name | 43CA_Google TV |
| Dimensions | 9.1D x 95.7W x 80.4H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Vu 108 cm 43 inches Premium Series has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 4179 individual ratings. You can rate this product at product review page.