
You can check the price history of Volo Makeup Kit for Women & Girls Full Kit,Professional Makeup Set, 63 PCS All-in-one Cosmetics Gift Set here. This product's current Price in India is ₹5,095. The average and highest prices are ₹5,037 and ₹5,095 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,599 |
|---|---|
| 14th Feb 2025 | |
| Average Price | ₹5,037 |
| Based on 1367 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,095 |
| 2nd Aug 2022 | |
| Price | ₹5,095 |
|---|---|
| MRP | ₹15,999 |
| Savings | ₹10,904 |
| Discount | 68.15% |
| Product Name | Volo Makeup Kit for Women & Girls Full Kit,Professional Makeup Set, 63 PCS All-in-one Cosmetics Gift Set |
|---|---|
| Store Product Code | B0B7NHY5XT |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | VOLO |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Make-up Kits |
| Product Manufacturer | Volo |
| Model Number | VL5100A |
| Model Number | VL5100A |
| Dimensions | 25 x 15 x 15 cm; 1.9 kg |
| Country of Origin | China |


Volo Makeup Kit for Women Girls has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 766 individual ratings. You can rate this product at product review page.