
You can check the price history of Advanced 10Gbps 4 Port USB 3.2 Gen2 Type C Expansion hub with 2X USB-C and 2X USB-A Ports for use with MacBook, iPad, Windows Laptop, Surface, Android tab, Mobile and Type-C Devices here. This product's current Price in India is ₹999 and the lowest final price is ₹539. The average and highest prices are ₹2,842 and ₹4,599 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹539 |
|---|---|
| 17th Jul 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹599 |
| 17th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹2,842 |
| Based on 1387 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,599 |
| 4th Aug 2022 | |
| Price | ₹999 |
|---|---|
| MRP | ₹5,999 |
| Savings | ₹5,000 |
| Discount | 83.34% |
| Product Name | Advanced 10Gbps 4 Port USB 3.2 Gen2 Type C Expansion hub with 2X USB-C and 2X USB-A Ports for use with MacBook, iPad, Windows Laptop, Surface, Android tab, Mobile and Type-C Devices |
|---|---|
| Store Product Code | B0B8P2DBDZ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Techati |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | USB Hubs |
| Product Manufacturer | Techati India Pvt Ltd |
| Model Number | TECH-CH-1501A |
| Model Name | Techati 5 in 1 USB C hub |
| Dimensions | 0.03 x 0.03 x 0.01 cm; 0.02 g |
| Country of Origin | China |







Advanced 10Gbps 4 Port USB 3.2 Gen2 has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.