
You can check the price history of A-Tech 64GB Kit (2x32GB) DDR5 5600MHz PC5-44800 CL46 SODIMM 2Rx8 Dual Rank 1.1V Non-ECC Unbuffered SO-DIMM 262-Pin Laptop Computer RAM Memory Upgrade Modules here. This product's current Price in India is ₹156,779. The average and highest prices are ₹61,248 and ₹158,592 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹27,947 |
|---|---|
| 10th Oct 2024 | |
| Average Price | ₹61,248 |
| Based on 682 days price tracking | |
| Highest Price | ₹158,592 |
| 27th Mar 2026 | |
| Price | ₹156,779 |
|---|---|
| MRP | ₹171,914 |
| Savings | ₹15,135 |
| Discount | 8.804% |
| Product Name | A-Tech 64GB Kit (2x32GB) DDR5 5600MHz PC5-44800 CL46 SODIMM 2Rx8 Dual Rank 1.1V Non-ECC Unbuffered SO-DIMM 262-Pin Laptop Computer RAM Memory Upgrade Modules |
|---|---|
| Store Product Code | B0CQ3PG5D4 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | A-Tech |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Product Manufacturer | A-Tech |
| Model Number | AT32G2D5S5600ND8N11V |
| Model Name | A-Tech 64GB Kit (2x32GB) |
| Dimensions | 6.96 x 3 x 0.38 cm; 9 g |







A-Tech 64GB Kit 2x32GB DDR5 5600MHz PC5-44800 has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 93 individual ratings. You can rate this product at product review page.