
You can check the price history of Foodie Puppies Aquatic Aquarium Salt Balls for Fish Tanks - 350gm | Ornamental Fish - Stress Relief, Gill Function Support, Electrolyte Balance & Nitrite Detox for Koi, Goldfish & Freshwater Tanks here. This product's current Price in India is ₹189. The average and highest prices are ₹218 and ₹399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹179 |
|---|---|
| 2nd Sep 2023 | |
| Average Price | ₹218 |
| Based on 1504 days price tracking | |
| Highest Price | ₹399 |
| 17th Dec 2022 | |
| Price | ₹189 |
|---|---|
| MRP | ₹520 |
| Savings | ₹331 |
| Discount | 63.65% |
| Product Name | Foodie Puppies Aquatic Aquarium Salt Balls for Fish Tanks - 350gm | Ornamental Fish - Stress Relief, Gill Function Support, Electrolyte Balance & Nitrite Detox for Koi, Goldfish & Freshwater Tanks |
|---|---|
| Store Product Code | B07W12JS2W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Foodie Puppies |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Water Treatments |
| Product Manufacturer | Foodie Puppies Group, Plot number-18, Sector-06 Faridabad Haryana 121006 (India), Customer Care No: 9999678364, 9582911666, Taiyo Pluss Discovery |
| Model Number | FP Aqua Salt 350g |
| Model Number | FP Aqua Salt 350g |
| Dimensions | 15 x 5 x 5 cm; 350 g |
| Country of Origin | India |







Foodie Puppies Aquatic Aquarium Salt Balls for has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 308 individual ratings. You can rate this product at product review page.