
You can check the price history of Synco Tournament Full Size Carrom Board with Wooden Coins and Professional Striker 15g (Champion Genius 16mm) here. This product's current Price in India is ₹13,999. The average and highest prices are ₹13,088 and ₹13,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹9,999 |
|---|---|
| 18th Oct 2022 | |
| Average Price | ₹13,088 |
| Based on 1304 days price tracking | |
| Highest Price | ₹13,999 |
| 8th May 2026 | |
| Price | ₹13,999 |
|---|---|
| MRP | ₹15,999 |
| Savings | ₹2,000 |
| Discount | 12.50% |
| Product Name | Synco Tournament Full Size Carrom Board with Wooden Coins and Professional Striker 15g (Champion Genius 16mm) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BJ7K3MKK |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Synco |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Board Games |
| Product Manufacturer | Sports Syndicate India Pvt Ltd, Sports Syndicate India Pvt ltd |
| Model Number | CG16mm |
| Model Number | CG16mm |
| Size | Champion Genius 16mm |
| Dimensions | 94L x 10.2W Centimeters |
| Country of Origin | India |






Synco Tournament Full Size Carrom Board with has 10 rating out of 10. You can rate this product at product review page.