
You can check the price history of Suruchi Mix Pickle - 500g | Nimbu Mirchi Aam Achar | Ready to Eat Mix Pickle | Authentic Indian Achar | Pure & Natural Ingredients | Hygienically Packed (Pack of 1) here. This product's current Price in India is ₹125. The average and highest prices are ₹158 and ₹178 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹125 |
|---|---|
| 15th Nov 2025 | |
| Average Price | ₹158 |
| Based on 506 days price tracking | |
| Highest Price | ₹178 |
| 15th Nov 2024 | |
| Price | ₹125 |
|---|---|
| MRP | ₹240 |
| Savings | ₹115 |
| Discount | 47.91% |
| Product Name | Suruchi Mix Pickle - 500g | Nimbu Mirchi Aam Achar | Ready to Eat Mix Pickle | Authentic Indian Achar | Pure & Natural Ingredients | Hygienically Packed (Pack of 1) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DL67N54K |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | Safal Food Products Private Limited |
| Model Number | SU-PRM-MXPK-500g |
| Dimensions | 20 x 10 x 12 cm; 500 g |
| Country of Origin | India |







Suruchi Mix Pickle - 500g Nimbu has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 134 individual ratings. You can rate this product at product review page.