
You can check the price history of Surf Excel Matic Top Load Detergent Powder 4 kg here. This product's current Price in India is ₹2,208. The average and highest prices are ₹299 and ₹2,436 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹90 |
|---|---|
| 6th Feb 2016 | |
| Average Price | ₹299 |
| Based on 3841 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,436 |
| 20th Dec 2025 | |
| Price | ₹2,208 |
|---|---|
| MRP | ₹2,950 |
| Savings | ₹742 |
| Discount | 25.15% |
| Product Name | Surf Excel Matic Top Load Detergent Powder 4 kg |
|---|---|
| Store Product Code | B00U2DUG4A |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Surf Excel |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Powder Detergent |
| Product Manufacturer | 1)HUL,Silvassa,Detergent Factory-Unit 1,Survey No.151/1/1,Village-Dapada,Khanvel road,Silvassa-396230,U.T of Dadra & Nagar Haveli - 1800 102 2221, HUL |
| Model Number | 35011_Pantry |
| Dimensions | 42.1 x 63.2 x 69 cm; 4 kg |
| Country of Origin | India |






Surf Excel Matic Top Load Detergent Powder has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 27490 individual ratings. You can rate this product at product review page.