
You can check the price history of 25W PD 3.0 Type C Superfast Charger Adapter for Samsung Galaxy M17|M07|M36|M06|A55|A35|F06|S25 fe|S22|S24|F36|F16|M35|S23|A06|iPhone|Tab S11| 25W by HESPA (SVXQ CB6) here. This product's current Price in India is ₹289. The average and highest prices are ₹293 and ₹299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹284 |
|---|---|
| 17th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹293 |
| Based on 276 days price tracking | |
| Highest Price | ₹299 |
| 24th Sep 2025 | |
| Price | ₹289 |
|---|---|
| MRP | ₹1,699 |
| Savings | ₹1,410 |
| Discount | 82.98% |
| Product Name | 25W PD 3.0 Type C Superfast Charger Adapter for Samsung Galaxy M17|M07|M36|M06|A55|A35|F06|S25 fe|S22|S24|F36|F16|M35|S23|A06|iPhone|Tab S11| 25W by HESPA (SVXQ CB6) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FDLB18ND |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Hespa |
| Rating | 10 / 10 |
| Product Manufacturer | TARUN TRADERS-MKT BY HESPA (PVTD) |
| Model Number | HSP-25W |
| Model Name | HSP-25W |
| Dimensions | 6 x 6 x 5 cm; 120 g |
| Country of Origin | India |






25W PD 3.0 Type C Superfast Charger has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 13 individual ratings. You can rate this product at product review page.