
You can check the price history of Superfan Super J1 900 mm High Speed BLDC Ceiling Fan with Remote | 420 RPM | 130 CMM Airflow | 25W Power Saving Fan | Small Room & Outdoor Use | 5 Year Warranty (Brown) here. This product's current Price in India is ₹3,700. The average and highest prices are ₹4,050 and ₹5,300 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,200 |
|---|---|
| 2nd Jul 2020 | |
| Average Price | ₹4,050 |
| Based on 2614 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,300 |
| 13th Jan 2023 | |
| Price | ₹3,700 |
|---|---|
| MRP | ₹7,000 |
| Savings | ₹3,300 |
| Discount | 47.14% |
| Product Name | Superfan Super J1 900 mm High Speed BLDC Ceiling Fan with Remote | 420 RPM | 130 CMM Airflow | 25W Power Saving Fan | Small Room & Outdoor Use | 5 Year Warranty (Brown) |
|---|---|
| Store Product Code | B07KT4RV5W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Superfan |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Ceiling Fans |
| Product Manufacturer | Versa Drives Private , Coimbatore |
| Model Number | Brown |
| Model Name | Super J1 |
| Size | 900 mm |
| Dimensions | 55D x 24.5W x 25.5H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Superfan Super J1 900 mm High Speed has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 51 individual ratings. You can rate this product at product review page.