
You can check the price history of Streax Professional Hold and Play Funky Colours, Hair Color, 100g - Groovry Pink here. This product's current Price in India is ₹275. The average and highest prices are ₹376 and ₹475 respectively. The current offer price of the product is ₹267, which is ₹109 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹209 |
|---|---|
| 8th Apr 2025 | |
| Average Price | ₹376 |
| Based on 1243 days price tracking | |
| Highest Price | ₹475 |
| 26th Dec 2022 | |

Streax Professional Hold & Play Funky Colours - Perky Green 100g x Pack of 3
Get Deal
| Price after Coupon or Discount | ₹267 |
|---|---|
| Price | ₹275 |
| MRP | ₹475 |
| Savings | ₹208 |
| Discount | 43.84% |
| Product Name | Streax Professional Hold and Play Funky Colours, Hair Color, 100g - Groovry Pink |
|---|---|
| Store Product Code | B09JQG1R8V |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Permanent Colour |
| Product Manufacturer | 602, Supreme Chambers, Near Veera Desai Police Chowki,Off Veera Desai Road, Andheri (W), Mumbai 400053, Maharashtra, Contact: 18002668110, info@hriindia.com, Hygienic Research Institute Pvt. Ltd. |
| Model Number | 8901247578197 |
| Dimensions | 4.3 x 4 x 17.8 cm; 100 g |
| Country of Origin | India |







Streax Professional Hold and Play Funky Colours has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 858 individual ratings. You can rate this product at product review page.