
You can check the price history of SteelSeries QcK Cloth Gaming Mouse Pad - Exclusive Micro-Woven Surface - Optimized for Gaming Sensors - Maximum Control - Size M here. This product's current Price in India is ₹2,409. The average and highest prices are ₹2,051 and ₹6,759 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹999 |
|---|---|
| 4th Aug 2023 | |
| Average Price | ₹2,051 |
| Based on 1270 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,759 |
| 16th Jun 2025 | |
| Price | ₹2,409 |
|---|---|
| MRP | ₹6,086 |
| Savings | ₹3,677 |
| Discount | 60.41% |
| Product Name | SteelSeries QcK Cloth Gaming Mouse Pad - Exclusive Micro-Woven Surface - Optimized for Gaming Sensors - Maximum Control - Size M |
|---|---|
| Store Product Code | B000UEZ36W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SteelSeries |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Mouse Pads |
| Product Manufacturer | SteelSeries, SteelSeries Dirch Passers Alle` 27, 5th Floor DK-2000 Frederiksberg, Denmark |
| Model Number | 63004 |
| Model Number | 63004 |
| Model Name | Qck |
| Size | 32L x 26.9W cm |
| Dimensions | 27 x 27 x 0.25 cm; 136.08 g |
| Country of Origin | USA |






SteelSeries QcK Cloth Gaming Mouse Pad - has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 68073 individual ratings. You can rate this product at product review page.