
You can check the price history of STAG Multi-Purpose Foldable Fitness MAT 180 CM X 60 CM X 20 MM | Use as Tumbling mat, Gymnastics mat, Crash pad | Thick Foam | for Both Men and Women here. This product's current Price in India is ₹1,890. The average and highest prices are ₹1,682 and ₹2,039 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,055 |
|---|---|
| 28th Feb 2023 | |
| Average Price | ₹1,682 |
| Based on 1903 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,039 |
| 15th Jan 2023 | |
| Price | ₹1,890 |
|---|---|
| MRP | ₹2,100 |
| Savings | ₹210 |
| Discount | 10% |
| Product Name | STAG Multi-Purpose Foldable Fitness MAT 180 CM X 60 CM X 20 MM | Use as Tumbling mat, Gymnastics mat, Crash pad | Thick Foam | for Both Men and Women |
|---|---|
| Store Product Code | B07M9JV2GB |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | stag |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Exercise Mats |
| Product Manufacturer | Stag International, Stag International, A-19/20, Udyogpuram, Partapur, Meerut (U.P), 0121-2440977 |
| Model Number | STAG-B4F220 |
| Size | (180cm X 60cm-20mm) |
| Dimensions | 180L x 60W x 2Th Centimeters |
| Country of Origin | India |
STAG Multi-Purpose Foldable Fitness MAT 180 CM has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 121 individual ratings. You can rate this product at product review page.