
You can check the price history of SPAZY CASE Tecno pova 7 5g Back Cover | Transparent Crystal Clear Hard PC Back Case with TPU Bumper, Drop Protection Case Cover for Tecno pova 7 5g here. This product's current Price in India is ₹179. The average and highest prices are ₹195 and ₹197 respectively. The current offer price of the product is ₹269.
| Lowest Ever Price | ₹179 |
|---|---|
| 26th Feb 2026 | |
| Average Price | ₹195 |
| Based on 286 days price tracking | |
| Highest Price | ₹197 |
| 23rd Jun 2025 | |
| Price | ₹179 |
|---|---|
| MRP | ₹1,199 |
| Savings | ₹1,020 |
| Discount | 85.07% |
| Product Name | SPAZY CASE Tecno pova 7 5g Back Cover | Transparent Crystal Clear Hard PC Back Case with TPU Bumper, Drop Protection Case Cover for Tecno pova 7 5g |
|---|---|
| Store Product Code | B0FF2GSRDW |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SPAZY CASE |
| Rating | 10 / 10 |
| Product Manufacturer | Spazy Case |
| Model Number | tecno pova 7 5g - 01 |
| Model Name | tecno pova 7 5g |
| Dimensions | 18 x 11 x 2 cm; 40 g |
| Country of Origin | China |







SPAZY CASE Tecno pova 7 5g Back has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 620 individual ratings. You can rate this product at product review page.