
You can check the price history of Sony Bravia 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-65X80K (Black) here. This product's current Price in India is ₹89,990 and the lowest final price is ₹89,790. The average and highest prices are ₹97,919 and ₹118,159 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹89,990 |
|---|---|
| 15th Jul 2023 | |
| Average Price | ₹97,919 |
| Based on 1226 days price tracking | |
| Highest Price | ₹118,159 |
| 9th Jan 2023 | |

Sony Bravia 126 cm (50 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-50X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 108 cm (43 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-43X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 139 cm (55 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-55X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-65X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 189 cm (75 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-75X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 189 cm (75 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV S_KD-75X80K_1 (Black)
Get Deal
| Price | ₹89,990 |
|---|---|
| MRP | ₹164,900 |
| Savings | ₹74,910 |
| Discount | 45.42% |
| Product Name | Sony Bravia 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-65X80K (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B09ZLPZ4ZY |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sony |
| Rating | 9.6 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | Sony |
| Model Number | KD-65X80K |
| Model Name | Bravia |
| Dimensions | 33.9D x 145.2W x 90.6H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Sony Bravia 164 cm 65 inches 4K has 9.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1106 individual ratings. You can rate this product at product review page.