
You can check the price history of Sony Bravia 108 cm (43 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-43X80K (Black) here. This product's current Price in India is ₹66,990. The average and highest prices are ₹62,286 and ₹68,390 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹52,990 |
|---|---|
| 23rd Jan 2024 | |
| Average Price | ₹62,286 |
| Based on 1267 days price tracking | |
| Highest Price | ₹68,390 |
| 25th Nov 2022 | |

Sony Bravia 126 cm (50 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-50X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 108 cm (43 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-43X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 139 cm (55 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-55X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-65X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 189 cm (75 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-75X80K (Black)
Get Deal

Sony Bravia 189 cm (75 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV S_KD-75X80K_1 (Black)
Get Deal
| Price | ₹66,990 |
|---|---|
| MRP | ₹99,900 |
| Savings | ₹32,910 |
| Discount | 32.94% |
| Product Name | Sony Bravia 108 cm (43 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-43X80K (Black) |
|---|---|
| Store Product Code | B09ZLPGSQ1 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sony |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Category | Smart Televisions |
| Product Manufacturer | Sony, Sony India Private Limited, Sony India Private Limited, A-18, Mohan Co-operative Industrial Estate, Mathura Road, New Delhi 110044, India , Toll Free: 1800-103-7799, Email: Sonyindia.care@ap.sony.com, Visit sonyindia.co.in for product recycling |
| Model Number | KD-43X80K |
| Model Number | KD-43X80K |
| Model Name | Bravia |
| Size | 43 inches |
| Dimensions | 28.8D x 96.4W x 62.9H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Sony Bravia 108 cm 43 inches 4K has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 587 individual ratings. You can rate this product at product review page.