
You can check the price history of Sony Alpha ZV-E10K (Previously ZV-E10L) with Upgraded SELP1650 (Ver 2) Power Zoom Lens | 24.2 MP Interchangeable-Lens Mirrorless vlog Camera, Made for Creators |APS-C Sensor 4K Movie Recording-Black here. This product's current Price in India is ₹61,490. The average and highest prices are ₹61,586 and ₹69,989 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹60,990 |
|---|---|
| 20th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹61,586 |
| Based on 157 days price tracking | |
| Highest Price | ₹69,989 |
| 25th Nov 2025 | |
| Price | ₹61,490 |
|---|
| Product Name | Sony Alpha ZV-E10K (Previously ZV-E10L) with Upgraded SELP1650 (Ver 2) Power Zoom Lens | 24.2 MP Interchangeable-Lens Mirrorless vlog Camera, Made for Creators |APS-C Sensor 4K Movie Recording-Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0FKMLFTY8 |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Category | Mirrorless System Cameras |
| Product Manufacturer | Sony, Sony India Private Limited,A-18, Mohan Co-operative Industrial Estate, Mathura Road, New Delhi 110044, India , Customer Care Number : 080 6500 6500, Email: Sonyindia.care@ap.sony.com |
| Model Number | ZV-E10K/WQ |
| Model Number | ZV-E10K/WQ |
| Model Name | ZV-E10K/White |
| Dimensions | 4.4 x 11.5 x 6.4 cm; 830 g |
| Country of Origin | Thailand |






Sony Alpha ZV-E10K Previously ZV-E10L with Upgraded has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 24 individual ratings. You can rate this product at product review page.