
You can check the price history of Sony 164 cm (65 inches) BRAVIA 5 4K Ultra HD Smart Mini LED Google TV K-65XR50 here. This product's current Price in India is ₹138,990. The average and highest prices are ₹146,092 and ₹197,106 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹138,490 |
|---|---|
| 16th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹146,092 |
| Based on 286 days price tracking | |
| Highest Price | ₹197,106 |
| 16th Aug 2025 | |

Sony 139 cm (55 inches) BRAVIA 5 4K Ultra HD Smart Mini LED Google TV K-55XR50
Get Deal

Sony 164 cm (65 inches) BRAVIA 5 4K Ultra HD Smart Mini LED Google TV K-65XR50
Get Deal
| Price | ₹138,990 |
|---|---|
| MRP | ₹249,900 |
| Savings | ₹110,910 |
| Discount | 44.38% |
| Product Name | Sony 164 cm (65 inches) BRAVIA 5 4K Ultra HD Smart Mini LED Google TV K-65XR50 |
|---|---|
| Store Product Code | B0F7XKDS1K |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sony |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Product Manufacturer | Sony India Private Limited |
| Model Number | K-65XR50 |
| Model Name | Bravia |
| Dimensions | 5.8D x 144.7W x 83.2H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Sony 164 cm 65 inches BRAVIA 5 has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 2519 individual ratings. You can rate this product at product review page.