
You can check the price history of Anchor by Panasonic 6A 3 Pin Multiplug Travel Adapter with Universal Socket | 3 Pin Multi Plug Universal Socket (White) here. This product's current Price in India is ₹139. The average and highest prices are ₹127 and ₹220 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹20 |
|---|---|
| 24th Sep 2021 | |
| Average Price | ₹127 |
| Based on 1945 days price tracking | |
| Highest Price | ₹220 |
| 22nd Oct 2025 | |
| Price | ₹139 |
|---|---|
| MRP | ₹174 |
| Savings | ₹35 |
| Discount | 20.11% |
| Product Name | Anchor by Panasonic 6A 3 Pin Multiplug Travel Adapter with Universal Socket | 3 Pin Multi Plug Universal Socket (White) |
|---|---|
| Store Product Code | B07FZ18FMF |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | ANCHOR |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Plug Adapters |
| Product Manufacturer | Smart Anchor |
| Model Number | 6A Plug-adapter |
| Model Name | 6A Plug-adapter |
| Dimensions | 4.6 x 2.6 x 7.3 cm; 60 g |
| Country of Origin | India |






Anchor by Panasonic 6A 3 Pin Multiplug has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 11574 individual ratings. You can rate this product at product review page.