
You can check the price history of Single Monitor Mount for 13-32 inch Screen, Gas Spring Arm, Gaming & Home Office Use, VESA 75x75mm & 100x100mm, Freelift Pro White here. This product's current Price in India is ₹2,999. The average and highest prices are ₹3,059 and ₹5,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,729 |
|---|---|
| 18th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹3,059 |
| Based on 293 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 16th Sep 2025 | |
| Price | ₹2,999 |
|---|---|
| MRP | ₹6,999 |
| Savings | ₹4,000 |
| Discount | 57.15% |
| Product Name | Single Monitor Mount for 13-32 inch Screen, Gas Spring Arm, Gaming & Home Office Use, VESA 75x75mm & 100x100mm, Freelift Pro White |
|---|---|
| Store Product Code | B0DMF71GN8 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MOUNTUP |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Monitor Arms |
| Product Manufacturer | MOUNTUP, mountup-in@hotmail.com |
| Model Number | MU8011W |
| Model Number | MU8011W |
| Dimensions | 12 x 18 x 40.01 cm; 2.35 kg |
| Country of Origin | China |






Single Monitor Mount for 13-32 inch Screen has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 14324 individual ratings. You can rate this product at product review page.