
You can check the price history of Sigma 30Mm F /1.4 DC DN Contemporary Lens for Canon RF Mount, Multicolor here. This product's current Price in India is ₹27,999. The average and highest prices are ₹30,064 and ₹34,200 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹25,199 |
|---|---|
| 17th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹30,064 |
| Based on 514 days price tracking | |
| Highest Price | ₹34,200 |
| 20th Jan 2025 | |

Sigma 30Mm F/1.4 DC DN Contemporary Lens for Canon RF Mount, Multicolor
Get Deal
| Price | ₹27,999 |
|---|---|
| MRP | ₹36,400 |
| Savings | ₹8,401 |
| Discount | 23.07% |
| Product Name | Sigma 30Mm F /1.4 DC DN Contemporary Lens for Canon RF Mount, Multicolor |
|---|---|
| Store Product Code | B0DNLQ7K4V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sigma |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Category | DSLR Camera Lenses |
| Product Manufacturer | Sigma Corporation, Sigma Corporation, Sigma Corporation,2-4-16 Kuriki,Asao-Ku.Kawasaki-Shi.Kanagawa-215-8530,Japan |
| Model Number | 302972 |
| Model Number | 302972 |
| Model Name | Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary |
| Dimensions | 7.37 x 6.6 x 6.6 cm; 285 g |
| Country of Origin | Japan |







Sigma 30Mm F 1.4 DC DN Contemporary has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 35 individual ratings. You can rate this product at product review page.