
You can check the price history of Sigma 24-70mm F2.8 DG DN II Art Lens for Leica L, Multicolor here. This product's current Price in India is ₹103,999. The average and highest prices are ₹104,205 and ₹118,500 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹97,089 |
|---|---|
| 17th Jan 2025 | |
| Average Price | ₹104,205 |
| Based on 667 days price tracking | |
| Highest Price | ₹118,500 |
| 9th Jul 2025 | |
| Price | ₹103,999 |
|---|---|
| MRP | ₹118,500 |
| Savings | ₹14,501 |
| Discount | 12.23% |
| Product Name | Sigma 24-70mm F2.8 DG DN II Art Lens for Leica L, Multicolor |
|---|---|
| Store Product Code | B0D49R8J25 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Sigma |
| Rating | 9.8 / 10 |
| Category | DSLR Camera Lenses |
| Product Manufacturer | Sigma |
| Model Number | 57A969 |
| Model Name | 24-70mm f/2.8 DG DN II Art |
| Dimensions | 11.94 x 8.89 x 8.89 cm; 745 g |
| Country of Origin | Japan |







Sigma 24-70mm F2.8 DG DN II Art has 9.8 rating out of 10. This average rating is consist of 32 individual ratings. You can rate this product at product review page.