
You can check the price history of SHINETOY 5-in-1 Shapes Stacker Wooden Building Blocks | Montessori Sorting & Stacking Toy for 1-3 Year Olds | Educational Color & Shape Learning Gift here. This product's current Price in India is ₹609. The average and highest prices are ₹580 and ₹609 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹499 |
|---|---|
| 11th May 2026 | |
| Average Price | ₹580 |
| Based on 331 days price tracking | |
| Highest Price | ₹609 |
| 28th Jun 2025 | |
| Price | ₹609 |
|---|---|
| MRP | ₹1,499 |
| Savings | ₹890 |
| Discount | 59.37% |
| Product Name | SHINETOY 5-in-1 Shapes Stacker Wooden Building Blocks | Montessori Sorting & Stacking Toy for 1-3 Year Olds | Educational Color & Shape Learning Gift |
|---|---|
| Store Product Code | B0F9TPPPGX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SHINETOY ENTERTAIN KIDS |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Stacking Blocks |
| Product Manufacturer | SHINETOY ENTERTAIN KIDS |
| Model Number | 5 in 1 shapes stacker |
| Model Number | 5 in 1 shapes stacker |
| Model Name | 5 in 1 shapes stacker |
| Size | 10 cm x 2 cm x 2.7 cm |
| Dimensions | 10 x 2 x 2.7 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |







SHINETOY 5-in-1 Shapes Stacker Wooden Building Blocks has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 288 individual ratings. You can rate this product at product review page.