
You can check the price history of Saral Home Stripe Designer Soft Cotton Durable & Washable Multipurpose Runner for Home /Kitchen /Living Area /Lobby /Office with Anti Skid Backing (Red, 45 Cm X 120 Cm) here. This product's current Price in India is ₹472. The average and highest prices are ₹475 and ₹519 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹349 |
|---|---|
| 4th Feb 2016 | |
| Average Price | ₹475 |
| Based on 3712 days price tracking | |
| Highest Price | ₹519 |
| 26th Aug 2025 | |
| Price | ₹472 |
|---|---|
| MRP | ₹699 |
| Savings | ₹227 |
| Discount | 32.47% |
| Product Name | Saral Home Stripe Designer Soft Cotton Durable & Washable Multipurpose Runner for Home /Kitchen /Living Area /Lobby /Office with Anti Skid Backing (Red, 45 Cm X 120 Cm) |
|---|---|
| Store Product Code | B018KGTK6A |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | SARAL HOME EASY LIVING |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Runners |
| Product Manufacturer | Saral Home Easy Living pvt. Ltd., Sec 29 Part 1 Huda, Near Flora Chowk, Panipat 132103 |
| Color | Red |
| Size | 45 x 120 cm |
| Dimensions | 120L x 45W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Saral Home Stripe Designer Soft Cotton Durable has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1299 individual ratings. You can rate this product at product review page.