
You can check the price history of QIMAGE Jet Spray Health Faucet for Toilet | 2 Flow Modes | 50% Water Saving | Chrome Finish (1 Faucet) here. This product's current Price in India is ₹8,744 and the lowest final price is ₹7,055. The average and highest prices are ₹8,223 and ₹8,744 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹7,055 |
|---|---|
| 27th Feb 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹7,173 |
| 15th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹8,223 |
| Based on 452 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,744 |
| 11th Jul 2025 | |
| Price | ₹8,744 |
|---|---|
| MRP | ₹19,999 |
| Savings | ₹11,255 |
| Discount | 56.27% |
| Product Name | QIMAGE Jet Spray Health Faucet for Toilet | 2 Flow Modes | 50% Water Saving | Chrome Finish (1 Faucet) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DV9CL638 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | QImage |
| Rating | 7.4 / 10 |
| Category | Health Faucets |
| Product Manufacturer | QIMAGE.ONLINE@GMAIL.COM |
| Model Number | 30" x 18" x 9" Waterfall |
| Model Number | 30" x 18" x 9" Waterfall |
| Size | 30" x 18" x 9" |
| Dimensions | 45D x 76W x 22.5H Centimeters |
| Country of Origin | India |
QIMAGE Jet Spray Health Faucet for Toilet has 7.4 rating out of 10. This average rating is consist of 16 individual ratings. You can rate this product at product review page.