
You can check the price history of Pure Source India Anchor Fasteners,Size 6 mm, Pack of 4 PCS (Gold)(Iron, [Round ]) here. This product's current Price in India is ₹148. The average and highest prices are ₹154 and ₹156 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹147 |
|---|---|
| 3rd May 2025 | |
| Average Price | ₹154 |
| Based on 385 days price tracking | |
| Highest Price | ₹156 |
| 13th Mar 2025 | |
| Price | ₹148 |
|---|---|
| MRP | ₹350 |
| Savings | ₹202 |
| Discount | 57.71% |
| Product Name | Pure Source India Anchor Fasteners,Size 6 mm, Pack of 4 PCS (Gold)(Iron, [Round ]) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DZCVDRDR |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Pure Source India |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Product Manufacturer | Pure Source India |
| Model Number | 6mm Small Plain Fastener |
| Size | 6 MM |
| Dimensions | 5 x 2 x 2 cm; 60 g |
| Country of Origin | India |
![Image of Pure Source India Anchor Fasteners,Size 6 mm, Pack of 4 PCS (Gold)(Iron, [Round ])](https://m.media-amazon.com/images/I/51os6Mc7D6L.jpg)
![Image of Pure Source India Anchor Fasteners,Size 6 mm, Pack of 4 PCS (Gold)(Iron, [Round ])](https://m.media-amazon.com/images/I/31Kqf4Z1LKL.jpg)
![Image of Pure Source India Anchor Fasteners,Size 6 mm, Pack of 4 PCS (Gold)(Iron, [Round ])](https://m.media-amazon.com/images/I/31QG73nqyHL.jpg)
![Image of Pure Source India Anchor Fasteners,Size 6 mm, Pack of 4 PCS (Gold)(Iron, [Round ])](https://m.media-amazon.com/images/I/51fLkBTq-tL.jpg)
![Image of Pure Source India Anchor Fasteners,Size 6 mm, Pack of 4 PCS (Gold)(Iron, [Round ])](https://m.media-amazon.com/images/I/411hxODTVaL.jpg)
Pure Source India Anchor FastenersSize 6 mm has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 331 individual ratings. You can rate this product at product review page.