
You can check the price history of Pulsar Gaming Gears X2 Wired Gaming Mouse, Ultra Lightweight, Optical Switch, 26000 DPI, Motion Sync, PAW3395 Sensor (Medium, Wired, White) here. This product's current Price in India is ₹11,184. The average and highest prices are ₹17,324 and ₹31,624 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹10,524 |
|---|---|
| 5th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹17,324 |
| Based on 675 days price tracking | |
| Highest Price | ₹31,624 |
| 22nd Aug 2025 | |
| Price | ₹11,184 |
|---|---|
| MRP | ₹14,295 |
| Savings | ₹3,111 |
| Discount | 21.76% |
| Product Name | Pulsar Gaming Gears X2 Wired Gaming Mouse, Ultra Lightweight, Optical Switch, 26000 DPI, Motion Sync, PAW3395 Sensor (Medium, Wired, White) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CLGR149W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Pulsar Gaming Gears |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Gaming Mice |
| Product Manufacturer | AplusX Inc. |
| Model Number | PX2222D |
| Model Name | X2A |
| Dimensions | 12.04 x 6.3 x 0.1 cm; 51 g |
| Country of Origin | China |







Pulsar Gaming Gears X2 Wired Gaming Mouse has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1097 individual ratings. You can rate this product at product review page.