
You can check the price history of PiDuino Raspbery Pi 5 8GB RAM Single Board Computer Motherboard here. This product's current Price in India is ₹10,999. The average and highest prices are ₹9,096 and ₹10,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹6,509 |
|---|---|
| 27th Oct 2024 | |
| Average Price | ₹9,096 |
| Based on 816 days price tracking | |
| Highest Price | ₹10,999 |
| 14th Jan 2024 | |
| Price | ₹10,999 |
|---|---|
| MRP | ₹14,999 |
| Savings | ₹4,000 |
| Discount | 26.66% |
| Product Name | PiDuino Raspbery Pi 5 8GB RAM Single Board Computer Motherboard |
|---|---|
| Store Product Code | B0CK87P785 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | PiDuino |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Category | Motherboards |
| Product Manufacturer | Raspberry Pi : Patelcraft Solutions Private Ltd : Email Id : admin@patelcraft.com |
| Model Number | RPi58G |
| Model Name | Raspbery Pi 5 8GB RAM |
| Dimensions | 90 x 60 x 1.3 cm; 90 g |
| Country of Origin | United Kingdom |






PiDuino Raspbery Pi 5 8GB RAM Single has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 7 individual ratings. You can rate this product at product review page.