
You can check the price history of PHILIPS Chutney Jar Assembly (HL7699) here. This product's current Price in India is ₹690. The average and highest prices are ₹678 and ₹990 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹200 |
|---|---|
| 30th Sep 2021 | |
| Average Price | ₹679 |
| Based on 3751 days price tracking | |
| Highest Price | ₹990 |
| 24th Mar 2024 | |
| Price | ₹690 |
|---|---|
| MRP | ₹750 |
| Savings | ₹60 |
| Discount | 8% |
| Product Name | PHILIPS Chutney Jar Assembly (HL7699) |
|---|---|
| Store Product Code | B012ZAG27W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Philips |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Mixer Grinders |
| Product Manufacturer | Philips |
| Model Number | HL7699 |
| Size | 20 cm (L) x 13 cm (H) |
| Dimensions | 20L x 16W x 13H Centimeters |
| Country of Origin | India |
PHILIPS Chutney Jar Assembly HL7699 has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 653 individual ratings. You can rate this product at product review page.