
You can check the price history of PHILIPS 14W B22 LED Bulb, Pack of 1 here. This product's current Price in India is ₹350. The average and highest prices are ₹248 and ₹400 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹140 |
|---|---|
| 13th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹249 |
| Based on 3300 days price tracking | |
| Highest Price | ₹400 |
| 5th Sep 2019 | |

Philips A60 Stellar Bright 14W B22 LED Bulb 1260lm, Warm White, Pack of 6
Get Deal
| Price | ₹350 |
|---|---|
| MRP | ₹3,700 |
| Savings | ₹3,350 |
| Discount | 90.54% |
| Product Name | PHILIPS 14W B22 LED Bulb, Pack of 1 |
|---|---|
| Store Product Code | B01CA2776A |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Philips |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | LED Bulbs |
| Product Manufacturer | Signify Innovations India Limited |
| Color | Warm White |
| Size | 1 Count (Pack of 1) |
| Dimensions | 10W x 10H Centimeters |
| Country of Origin | India |
PHILIPS 14W B22 LED Bulb Pack of has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 2963 individual ratings. You can rate this product at product review page.