
You can check the price history of Alkaline Water Filter Bottle | Stainless Steel | Alkaline Water Generator | Pink | 850 ml here. This product's current Price in India is ₹1,012 and the lowest final price is ₹762. The average and highest prices are ₹1,086 and ₹1,299 respectively. The current offer price of the product is ₹911, which is ₹175 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹843 |
|---|---|
| 27th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹1,086 |
| Based on 556 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,299 |
| 31st Oct 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹911 |
|---|---|
| Price | ₹1,012 |
| MRP | ₹1,599 |
| Savings | ₹688 |
| Discount | 43.03% |
| Product Name | Alkaline Water Filter Bottle | Stainless Steel | Alkaline Water Generator | Pink | 850 ml |
|---|---|
| Store Product Code | B0DHVL9R82 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Pexlar |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Water Bottles |
| Product Manufacturer | Biotech Industries |
| Model Number | PexlarSS850ml |
| Model Name | PexlarSS850ml |
| Dimensions | 6.8W x 26.6H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Alkaline Water Filter Bottle Stainless Steel has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 42 individual ratings. You can rate this product at product review page.