
You can check the price history of Patriot Memory Viper Steel RGB DDR4 RAM 32GB (2X16GB) 3200MHz CL18 UDIMM Desktop Gaming Memory Kit PVSR432G320C8K here. This product's current Price in India is ₹9,691. The average and highest prices are ₹13,739 and ₹32,412 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹7,559 |
|---|---|
| 8th Nov 2023 | |
| Average Price | ₹13,733 |
| Based on 1692 days price tracking | |
| Highest Price | ₹32,412 |
| 30th Aug 2021 | |

Patriot Memory Viper Steel RGB DDR4 64GB (2 x 32GB) 3200MHz Kit PVSR464G320C8K
Get Deal

Patriot Memory Viper Steel RGB DDR4 32GB (2 x 16GB) 3600MHz Kit PVSR432G360C0K
Get Deal

Patriot Memory Viper Steel RGB DDR4 64GB (2 x 32GB) 3600MHz Kit PVSR464G360C0K
Get Deal
| Price | ₹9,691 |
|---|---|
| MRP | ₹17,900 |
| Savings | ₹8,209 |
| Discount | 45.86% |
| Product Name | Patriot Memory Viper Steel RGB DDR4 RAM 32GB (2X16GB) 3200MHz CL18 UDIMM Desktop Gaming Memory Kit PVSR432G320C8K |
|---|---|
| Store Product Code | B08N69HHW6 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Patriot Memory |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Memory |
| Product Manufacturer | Patriot Memory |
| Model Number | PVSR432G320C8K |
| Model Name | PVSR432G320C8K |
| Dimensions | 0.7 x 13.5 x 4.4 cm; 48 g |
| Country of Origin | Taiwan |







Patriot Memory Viper Steel RGB DDR4 RAM has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 233 individual ratings. You can rate this product at product review page.