
You can check the price history of PALCO 2T-SUPREME Engine Oil (2T Petrol Mix) API: TC, JASO: FC Small Packet Semi-Synthetic Fuel Additive for 2 Stroke Bike Scooter Scooty Auto 3 Wheller (40ml X 40 Piece Pouch) (Pack of 6) here. This product's current Price in India is ₹3,072 and the lowest final price is ₹2,709. The average and highest prices are ₹3,087 and ₹4,560 respectively. The current offer price of the product is ₹2,980, which is ₹107 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹2,764 |
|---|---|
| 6th Dec 2025 | |
| Average Price | ₹3,087 |
| Based on 390 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,560 |
| 9th Mar 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹2,980 |
|---|---|
| Price | ₹3,072 |
| MRP | ₹4,800 |
| Savings | ₹1,820 |
| Discount | 37.92% |
| Product Name | PALCO 2T-SUPREME Engine Oil (2T Petrol Mix) API: TC, JASO: FC Small Packet Semi-Synthetic Fuel Additive for 2 Stroke Bike Scooter Scooty Auto 3 Wheller (40ml X 40 Piece Pouch) (Pack of 6) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DXP4ZT6W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | PALCO SUPER |
| Rating | 8 / 10 |
| Product Manufacturer | 311-312 Manglam Paradise Plot No. 8, Mangalam Place, Rohini, Delhi 110085, Paras Lubricants Limited |
| Model Number | 2T-SUPREME-40ml |
| Size | Pack of 240 Pouch |
| Dimensions | 19 x 14 x 54 cm; 8.88 kg |
| Country of Origin | India |







PALCO 2T-SUPREME Engine Oil 2T Petrol Mix has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 18 individual ratings. You can rate this product at product review page.