
You can check the price history of Owala FreeSip Tumbler Insulated Stainless Steel Water Bottle with Built-in Straw and Side Handle, For Travel, Work, School, and Sports, 40oz, BPA Free, Leak Proof, Very, Very Dark (Pack of 6) here. This product's current Price in USA is $269.94. The average and highest prices are $269.94 and $269.94 respectively. The current offer price of the product is $276.93.
| Lowest Ever Price | $269.94 |
|---|---|
| 12th Nov 2025 | |
| Average Price | $269.94 |
| Based on 142 days price tracking | |
| Highest Price | $269.94 |
| 12th Nov 2025 | |

Owala FreeSip Tumbler - Stainless Steel - 40-oz. - Tan (Lightly Toasted)
Get Deal

Owala FreeSip Tumbler - Stainless Steel-40-oz.-Orange/Tan(Sparkling Sherbet)
Get Deal

Owala FreeSip Tumbler - Stainless Steel - 40-oz. - Mint/Purple Beach House
Get Deal
| Price | $269.94 |
|---|
| Product Name | Owala FreeSip Tumbler Insulated Stainless Steel Water Bottle with Built-in Straw and Side Handle, For Travel, Work, School, and Sports, 40oz, BPA Free, Leak Proof, Very, Very Dark (Pack of 6) |
|---|---|
| Store Product Code | B0G1RTT54V |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | Owala |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Category | Sports Water Bottles |
| Product Manufacturer | BlenderBottle |
| Model Number | C07357W |
| Model Number | C07357W |
| Color | Very, Very Dark |
| Size | 40 Ounces (Pack of 6) |
| Dimensions | 5.71 x 3.94 x 11.65 inches |






Owala FreeSip Tumbler Insulated Stainless Steel Water has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 1822 individual ratings. You can rate this product at product review page.