
You can check the price history of Osaka 58mm UV Filter for Canon EOS DSLR Camera here. This product's current Price in India is ₹259. The average and highest prices are ₹247 and ₹590 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹148 |
|---|---|
| 29th Jul 2016 | |
| Average Price | ₹247 |
| Based on 3854 days price tracking | |
| Highest Price | ₹590 |
| 23rd Jul 2017 | |
| Price | ₹259 |
|---|---|
| MRP | ₹615 |
| Savings | ₹356 |
| Discount | 57.88% |
| Product Name | Osaka 58mm UV Filter for Canon EOS DSLR Camera |
|---|---|
| Store Product Code | B00K95INY6 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Osaka |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Skylight & UV Filters |
| Product Manufacturer | Osaka |
| Model Number | MC-58mm UV |
| Dimensions | 9 x 7 x 1.5 cm; 40 g |
| Country of Origin | India |

Osaka 58mm UV Filter for Canon EOS has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 2566 individual ratings. You can rate this product at product review page.