
You can check the price history of Original Nothing 45W PPS Type C Rapidly Charging Charger Adapter Compatible with Nothing Phone 3, 3a, 3a Pro,2a, 2a Plus, Phone 2, CMF Phone 1, 45watt Fast Charge Adapter for Other USB C Devices White here. This product's current Price in India is ₹1,199. The average and highest prices are ₹1,097 and ₹1,199 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹995 |
|---|---|
| 2nd Jul 2025 | |
| Average Price | ₹1,097 |
| Based on 276 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,199 |
| 13th Jul 2025 | |
| Price | ₹1,199 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,800 |
| Discount | 60.02% |
| Product Name | Original Nothing 45W PPS Type C Rapidly Charging Charger Adapter Compatible with Nothing Phone 3, 3a, 3a Pro,2a, 2a Plus, Phone 2, CMF Phone 1, 45watt Fast Charge Adapter for Other USB C Devices White |
|---|---|
| Store Product Code | B0F9KP8FRV |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | mifaso |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Product Manufacturer | mifaso |
| Model Number | 45W Type C to C Adapter |
| Model Name | Nothing 45W Adapter |
| Dimensions | 4.48 x 3.34 x 7.96 cm; 113 g |
| Country of Origin | China |







Original Nothing 45W PPS Type C Rapidly has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 5965 individual ratings. You can rate this product at product review page.