
You can check the price history of Type C Cable Super-Fast (100W Cable) here. This product's current Price in India is ₹289. The average and highest prices are ₹298 and ₹299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹289 |
|---|---|
| 3rd Feb 2026 | |
| Average Price | ₹298 |
| Based on 205 days price tracking | |
| Highest Price | ₹299 |
| 9th Sep 2025 | |
| Price | ₹289 |
|---|---|
| MRP | ₹799 |
| Savings | ₹510 |
| Discount | 63.82% |
| Product Name | Type C Cable Super-Fast (100W Cable) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FQBZWL1R |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | NIZIX |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Product Manufacturer | NIH-ZIX PVT LTD |
| Model Number | 2 in 1 OTG |
| Dimensions | 4 x 4 x 4 cm; 100 g |
| Country of Origin | India |






Type C Cable Super-Fast 100W Cable has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 5 individual ratings. You can rate this product at product review page.