
You can check the price history of Original BV-6A Battery for Nokia 8110 4G / Banana 2060 3606 5250 C5-03 Battery with 1 Year Warranty**(J0089) here. This product's current Price in India is ₹899. The average and highest prices are ₹899 and ₹899 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹899 |
|---|---|
| 27th Feb 2025 | |
| Average Price | ₹899 |
| Based on 400 days price tracking | |
| Highest Price | ₹899 |
| 27th Feb 2025 | |

Original Battery for iPhone 4G /4 Battery with 6 Month Warranty***(J00254)
Get Deal

Original Battery for iPhone SE2020 Battery with 6 Month Warranty***(J0015)
Get Deal

Original Battery for iPhone 4G / 4 Battery with 6 Month Warranty***(J00134)
Get Deal

Original Battery for iPhone SE2020 Battery with 1 Year Warranty**(J00172)
Get Deal
| Price | ₹899 |
|---|---|
| MRP | ₹3,599 |
| Savings | ₹2,700 |
| Discount | 75.02% |
| Product Name | Original BV-6A Battery for Nokia 8110 4G / Banana 2060 3606 5250 C5-03 Battery with 1 Year Warranty**(J0089) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CFVFRWJ9 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | THE BATTERY STORE |
| Rating | 5.8 / 10 |
| Product Manufacturer | THE BATTERY STORE, THE BATTERY STORE, The battery store SHOP NO 40,G/F 13/24 , KAROL BAGH ,WEST EXTN NEW DELHI -110007 |
| Model Number | Original BV-6A Battery |
| Model Number | Original BV-6A Battery |
| Model Name | ORG25 |
| Dimensions | 5 x 5 x 5 cm; 80 g |
| Country of Origin | China |





Original BV-6A Battery for Nokia 8110 4G has 5.8 rating out of 10. This average rating is consist of 22 individual ratings. You can rate this product at product review page.