
You can check the price history of Original B-D1 Battery for Vivo X20 X20A Battery with 6 Month Warranty****(ERT17) here. This product's current Price in India is ₹949. The average and highest prices are ₹1,040 and ₹1,099 respectively. The current offer price of the product is ₹994, which is ₹46 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹949 |
|---|---|
| 22nd Mar 2026 | |
| Average Price | ₹1,040 |
| Based on 147 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,099 |
| 29th Dec 2025 | |
| Price | ₹949 |
|---|---|
| MRP | ₹3,599 |
| Savings | ₹2,650 |
| Discount | 73.63% |
| Product Name | Original B-D1 Battery for Vivo X20 X20A Battery with 6 Month Warranty****(ERT17) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FVVLNM1W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | ZQTCIPRINO |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Batteries |
| Product Manufacturer | THE BATTERY STORE, The battery store SHOP NO 40,G/F 13/24 , KAROL BAGH ,WEST EXTN NEW DELHI -110007, ZQTCIPRINO |
| Model Number | ORG11 |
| Model Number | ORG11 |
| Model Name | Original B-D1 Battery for Vivo X20 X20A Battery |
| Dimensions | 8 x 8 x 4 cm; 80 g |
| Country of Origin | China |


Original B-D1 Battery for Vivo X20 X20A has 10 rating out of 10. You can rate this product at product review page.