
You can check the price history of Original 6A Mobile Data Charging Cable Compatible with Redmi Note 13 Pro /12 Pro /11 Pro 5G /11S /9 pro /11 /10 Pro max /Poco X5 /X4 Pro /M5 Pro /M4 /X3 pro /Mi 14 /Mi 11 Ultra /11 Lite Ne /11t / Hyper Charge Turbo here. This product's current Price in India is ₹349. The average and highest prices are ₹349 and ₹349 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹349 |
|---|---|
| 20th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹349 |
| Based on 290 days price tracking | |
| Highest Price | ₹349 |
| 20th Jun 2025 | |
| Price | ₹349 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹1,650 |
| Discount | 82.54% |
| Product Name | Original 6A Mobile Data Charging Cable Compatible with Redmi Note 13 Pro /12 Pro /11 Pro 5G /11S /9 pro /11 /10 Pro max /Poco X5 /X4 Pro /M5 Pro /M4 /X3 pro /Mi 14 /Mi 11 Ultra /11 Lite Ne /11t / Hyper Charge Turbo |
|---|---|
| Store Product Code | B0FDJNCZ1W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | JAARO |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Product Manufacturer | Jaaro Pvt Ltd |
| Model Number | SONIC 6A Cable |
| Dimensions | 6 x 6 x 6 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |







Original 6A Mobile Data Charging Cable Compatible has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 48 individual ratings. You can rate this product at product review page.