
You can check the price history of Original 44w watt Fast Flash Adapter Charger Compatible with iQOO Z6 /Z6 44W /Z6 lIte 5G /T1 /Neo 6 /Z7 /Z7 Pro /V23 /V23e /V23 Pro /V25 /V25e /V25 Pro /V26 /V27 /Y35 /Y73 /V215G here. This product's current Price in India is ₹1,149. The average and highest prices are ₹1,133 and ₹1,199 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹999 |
|---|---|
| 12th Apr 2025 | |
| Average Price | ₹1,133 |
| Based on 355 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,199 |
| 14th Jul 2025 | |
| Price | ₹1,149 |
|---|---|
| MRP | ₹1,199 |
| Savings | ₹50 |
| Discount | 4.170% |
| Product Name | Original 44w watt Fast Flash Adapter Charger Compatible with iQOO Z6 /Z6 44W /Z6 lIte 5G /T1 /Neo 6 /Z7 /Z7 Pro /V23 /V23e /V23 Pro /V25 /V25e /V25 Pro /V26 /V27 /Y35 /Y73 /V215G |
|---|---|
| Store Product Code | B0F48MYGN7 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | ZORAIZ ORIGINAL |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Product Manufacturer | ZORAIZ ORIGINAL |
| Model Number | VIV0 44W ADAPTER |
| Model Name | VIVO44W |
| Dimensions | 8.3 x 6.7 x 3.5 cm; 200 g |
| Country of Origin | China |






Original 44w watt Fast Flash Adapter Charger has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 64 individual ratings. You can rate this product at product review page.