
You can check the price history of OnlyU 2.4GHz Wireless Barcode Scanner, QR and 1D /2D Code Reader, Wired and Rechargeable, Black (Handheld) here. This product's current Price in India is ₹1,999 and the lowest final price is ₹1,959. The average and highest prices are ₹2,112 and ₹2,499 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹1,959 |
|---|---|
| 9th Mar 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹1,999 |
| 11th Nov 2025 | |
| Average Price | ₹2,112 |
| Based on 422 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,499 |
| 4th Jul 2025 | |
| Price | ₹1,999 |
|---|---|
| MRP | ₹4,999 |
| Savings | ₹3,000 |
| Discount | 60.01% |
| Product Name | OnlyU 2.4GHz Wireless Barcode Scanner, QR and 1D /2D Code Reader, Wired and Rechargeable, Black (Handheld) |
|---|---|
| Store Product Code | B0F1NKV78D |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | ONLYU |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Category | Barcode Scanners |
| Product Manufacturer | ONLYU - MUMBAI |
| Model Number | 2.4GHz Wireless Scanner |
| Model Number | 2.4GHz Wireless Scanner |
| Dimensions | 15 x 10 x 10 cm; 490 g |
| Country of Origin | India |






OnlyU 2.4GHz Wireless Barcode Scanner QR and has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 15 individual ratings. You can rate this product at product review page.