
You can check the price history of OnePlus Nord Buds 3r TWS Earbuds up to 54 Hours Playback, 2-mic Clear Calls, 3D Spatial Audio, AI Translation, 12.4mm Drivers, Dual-Device Connectivity, 47ms Low Latency - Ash Black here. This product's current Price in India is ₹1,799. The average and highest prices are ₹1,685 and ₹1,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,499 |
|---|---|
| 15th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹1,685 |
| Based on 257 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,999 |
| 1st Sep 2025 | |
| Price | ₹1,799 |
|---|---|
| MRP | ₹1,999 |
| Savings | ₹200 |
| Discount | 10.00% |
| Product Name | OnePlus Nord Buds 3r TWS Earbuds up to 54 Hours Playback, 2-mic Clear Calls, 3D Spatial Audio, AI Translation, 12.4mm Drivers, Dual-Device Connectivity, 47ms Low Latency - Ash Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0FMDL81GS |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | In-Ear |
| Product Manufacturer | RISOUND ELECTRONICS VIETNAM COMPANY LIMITED, RISOUND ELECTRONICS VIETNAM COMPANY LIMITED, PART OF THE AREA OF THE 3RD FLOOR OF BUILDING B, FACTORY, NO.2 AT LOT B2.3, CONG HOA INDUSTRIAL PARK, CONG HOA WARD, CHI LINH CITY, HAI DUONG PROVINCE, VIETNAM HAN DUONG,Vietnam -03000 |
| Model Number | E517A |
| Model Number | E517A |
| Model Name | OnePlus Nord Buds 3r |
| Dimensions | 6 x 4.8 x 2.4 cm; 82 g |
| Country of Origin | Vietnam |






OnePlus Nord Buds 3r TWS Earbuds up has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44020 individual ratings. You can rate this product at product review page.