
You can check the price history of OnePlus Nord Buds 3 Truly Wireless Bluetooth Earbuds with up to 32dB Active Noise Cancellation, 10mins for 11Hours Fast Charging with Up to 43h Music Playback -Melodic White here. This product's current Price in India is ₹2,099. The average and highest prices are ₹2,130 and ₹2,594 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,799 |
|---|---|
| 22nd Sep 2025 | |
| Average Price | ₹2,131 |
| Based on 562 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,594 |
| 2nd Jan 2025 | |
| Price | ₹2,099 |
|---|---|
| MRP | ₹2,799 |
| Savings | ₹700 |
| Discount | 25.00% |
| Product Name | OnePlus Nord Buds 3 Truly Wireless Bluetooth Earbuds with up to 32dB Active Noise Cancellation, 10mins for 11Hours Fast Charging with Up to 43h Music Playback -Melodic White |
|---|---|
| Store Product Code | B0DFPKVGVC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Product Manufacturer | ONEPLUS TECHNOLOGY (SHENZHEN) CO., LTD. 18C02, 18C03, 18C04 AND 18C05, SHUM YIP TERRA BUILDING, BINHE AVENUE NORTH, FUTIAN DISTRICT, SHENZHEN, GUANGDONG, P.R.CHINA 518000, OnePlus Technology (Shenzhen) Co. Ltd. |
| Model Number | E514A |
| Model Number | E514A |
| Model Name | OnePlus Nord Buds 3 |
| Dimensions | 6.7 x 5.1 x 2.5 cm; 46.2 g |
| Country of Origin | China |






OnePlus Nord Buds 3 Truly Wireless Bluetooth has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 18409 individual ratings. You can rate this product at product review page.