
You can check the price history of OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Active Noise Cancellation,12.4mm Dynamic Drivers,10mins for 11Hrs Fast Charging with Upto 44Hrs Music Playback [Starry Black] here. This product's current Price in India is ₹2,649. The average and highest prices are ₹2,838 and ₹3,349 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹329 |
|---|---|
| 19th Jul 2024 | |
| Average Price | ₹2,845 |
| Based on 626 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,349 |
| 21st Jul 2024 | |
| Price | ₹2,649 |
|---|---|
| MRP | ₹3,699 |
| Savings | ₹1,050 |
| Discount | 28.38% |
| Product Name | OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Active Noise Cancellation,12.4mm Dynamic Drivers,10mins for 11Hrs Fast Charging with Upto 44Hrs Music Playback [Starry Black] |
|---|---|
| Store Product Code | B0D7HZ3KK9 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | In-Ear |
| Product Manufacturer | ONEPLUS TECHNOLOGY (SHENZHEN) CO., LTD. 18C02, 18C03, 18C04 AND 18C05, SHUM YIP TERRA BUILDING, BINHE AVENUE NORTH, FUTIAN DISTRICT, SHENZHEN, GUANGDONG, P.R.CHINA 518000, OnePlus Technology (Shenzhen) Co. Ltd. |
| Model Number | E511A |
| Model Number | E511A |
| Model Name | TWS Nord |
| Dimensions | 3 x 2 x 2.4 cm; 4.4 g |
| Country of Origin | China |
![Image of OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Active Noise Cancellation,12.4mm Dynamic Drivers,10mins for 11Hrs Fast Charging with Upto 44Hrs Music Playback [Starry Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/311+txXADYL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Active Noise Cancellation,12.4mm Dynamic Drivers,10mins for 11Hrs Fast Charging with Upto 44Hrs Music Playback [Starry Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/41XO-LUokkL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Active Noise Cancellation,12.4mm Dynamic Drivers,10mins for 11Hrs Fast Charging with Upto 44Hrs Music Playback [Starry Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/31hB5XTAUTL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Active Noise Cancellation,12.4mm Dynamic Drivers,10mins for 11Hrs Fast Charging with Upto 44Hrs Music Playback [Starry Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/31BOJKqYO5L.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Active Noise Cancellation,12.4mm Dynamic Drivers,10mins for 11Hrs Fast Charging with Upto 44Hrs Music Playback [Starry Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/31SQwwjiKjL.jpg)
![Image of OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Active Noise Cancellation,12.4mm Dynamic Drivers,10mins for 11Hrs Fast Charging with Upto 44Hrs Music Playback [Starry Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/31mGTGDZ8XL.jpg)
OnePlus Nord Buds 3 Pro Truly Wireless has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 18442 individual ratings. You can rate this product at product review page.