
You can check the price history of OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in Ear Earbuds with mic, Active Noise Cancellation, 10 Minutes Flash Charge & Upto 38 Hours Battery [Matte Black] here. This product's current Price in India is ₹5,299. The average and highest prices are ₹4,345 and ₹6,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,999 |
|---|---|
| 21st Mar 2024 | |
| Average Price | ₹4,345 |
| Based on 981 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,999 |
| 10th Sep 2024 | |
| Price | ₹5,299 |
|---|---|
| MRP | ₹5,999 |
| Savings | ₹700 |
| Discount | 11.66% |
| Product Name | OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in Ear Earbuds with mic, Active Noise Cancellation, 10 Minutes Flash Charge & Upto 38 Hours Battery [Matte Black] |
|---|---|
| Store Product Code | B0C8JGRWZS |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | In-Ear |
| Product Manufacturer | JIANGXI RISOUND ELECTRONICS CO., LTD. NO.271,INNOVATION AVENUE, JINGGANG SHAN ECONOMIC AND TECHNOLOGICAL DEVELOPMENT ZONE, JI'NA CITY, JIANGXI PROVINCE, CHINA, OnePlus |
| Model Number | E504A |
| Model Number | E504A |
| Model Name | Buds |
| Size | usual |
| Dimensions | 7.3 x 3.7 x 2.9 cm; 4 g |
| Country of Origin | China |
![Image of OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in Ear Earbuds with mic, Active Noise Cancellation, 10 Minutes Flash Charge & Upto 38 Hours Battery [Matte Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/21ickX6fx3L.jpg)
![Image of OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in Ear Earbuds with mic, Active Noise Cancellation, 10 Minutes Flash Charge & Upto 38 Hours Battery [Matte Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/2125hTAYTvL.jpg)
![Image of OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in Ear Earbuds with mic, Active Noise Cancellation, 10 Minutes Flash Charge & Upto 38 Hours Battery [Matte Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/318pvrWOVwL.jpg)
![Image of OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in Ear Earbuds with mic, Active Noise Cancellation, 10 Minutes Flash Charge & Upto 38 Hours Battery [Matte Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/31gfx3b9CLL.jpg)
![Image of OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in Ear Earbuds with mic, Active Noise Cancellation, 10 Minutes Flash Charge & Upto 38 Hours Battery [Matte Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/313i+IvTYfL.jpg)
![Image of OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in Ear Earbuds with mic, Active Noise Cancellation, 10 Minutes Flash Charge & Upto 38 Hours Battery [Matte Black]](https://m.media-amazon.com/images/I/21cj7bn4auL.jpg)
OnePlus Buds Z2 Bluetooth Truly Wireless in has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 26565 individual ratings. You can rate this product at product review page.