
You can check the price history of OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in Ear Earbuds, Spatial Audio Dynamic Head Tracking,co-Created with Dynaudio,Upto 48dB Adaptive Noise Cancellation,Upto 40Hrs Battery[Green] here. This product's current Price in India is ₹7,490. The average and highest prices are ₹8,559 and ₹11,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹5,890 |
|---|---|
| 22nd Sep 2025 | |
| Average Price | ₹8,561 |
| Based on 1154 days price tracking | |
| Highest Price | ₹11,999 |
| 7th Feb 2023 | |
| Price | ₹7,490 |
|---|---|
| MRP | ₹13,999 |
| Savings | ₹6,509 |
| Discount | 46.49% |
| Product Name | OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in Ear Earbuds, Spatial Audio Dynamic Head Tracking,co-Created with Dynaudio,Upto 48dB Adaptive Noise Cancellation,Upto 40Hrs Battery[Green] |
|---|---|
| Store Product Code | B0BRSLXGCN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | In-Ear |
| Product Manufacturer | OnePlus Technology Shenzen Co. Ltd., OnePlus Technology Shenzen Co. Ltd. 18CO2, 18CO3,18CO4 & 18CO5, Shum Yip Terra Building, Binhe Avenue North, Futian District, Shenzen, China-518000 |
| Model Number | E507A |
| Model Number | E507A |
| Model Name | Buds Pro |
| Size | Extra Large |
| Dimensions | 6.1 x 5 x 2.5 cm; 57.1 g |
| Country of Origin | India |
![Image of OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in Ear Earbuds, Spatial Audio Dynamic Head Tracking,co-Created with Dynaudio,Upto 48dB Adaptive Noise Cancellation,Upto 40Hrs Battery[Green]](https://m.media-amazon.com/images/I/31Z4B9CccRL.jpg)
![Image of OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in Ear Earbuds, Spatial Audio Dynamic Head Tracking,co-Created with Dynaudio,Upto 48dB Adaptive Noise Cancellation,Upto 40Hrs Battery[Green]](https://m.media-amazon.com/images/I/41j8qTbSj3L.jpg)
![Image of OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in Ear Earbuds, Spatial Audio Dynamic Head Tracking,co-Created with Dynaudio,Upto 48dB Adaptive Noise Cancellation,Upto 40Hrs Battery[Green]](https://m.media-amazon.com/images/I/31v88QTDtBL.jpg)
![Image of OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in Ear Earbuds, Spatial Audio Dynamic Head Tracking,co-Created with Dynaudio,Upto 48dB Adaptive Noise Cancellation,Upto 40Hrs Battery[Green]](https://m.media-amazon.com/images/I/31AoPyLzIlL.jpg)
![Image of OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in Ear Earbuds, Spatial Audio Dynamic Head Tracking,co-Created with Dynaudio,Upto 48dB Adaptive Noise Cancellation,Upto 40Hrs Battery[Green]](https://m.media-amazon.com/images/I/31WPlED+C9L.jpg)
![Image of OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in Ear Earbuds, Spatial Audio Dynamic Head Tracking,co-Created with Dynaudio,Upto 48dB Adaptive Noise Cancellation,Upto 40Hrs Battery[Green]](https://m.media-amazon.com/images/I/41M5U70EqOL.jpg)
OnePlus Buds Pro 2 Bluetooth TWS in has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 19737 individual ratings. You can rate this product at product review page.