
You can check the price history of OnePlus Buds 3 Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Smart Adaptive Noise Cancellation,Hi-Res Sound Quality,Sliding Volume Control,10mins for 7Hours Fast Charging with Upto 44Hrs Playback here. This product's current Price in India is ₹6,499. The average and highest prices are ₹5,105 and ₹6,499 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,999 |
|---|---|
| 18th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹5,106 |
| Based on 844 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,499 |
| 9th May 2026 | |
| Price | ₹6,499 |
|---|
| Product Name | OnePlus Buds 3 Truly Wireless Bluetooth Earbuds with Upto 49dB Smart Adaptive Noise Cancellation,Hi-Res Sound Quality,Sliding Volume Control,10mins for 7Hours Fast Charging with Upto 44Hrs Playback |
|---|---|
| Store Product Code | B0CRH6CYS6 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OnePlus |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | In-Ear |
| Product Manufacturer | ONEPLUS TECHNOLOGY (SHENZHEN) CO., LTD. 18C02, 18C03, 18C04 AND 18C05, SHUM YIP TERRA BUILDING, BINHEAVENUE NORTH, FULIAN DISTRICT, SHENZHEN, GUANGDONG, P.R.CHINA 518000, OnePlus |
| Model Number | E509A |
| Model Number | E509A |
| Model Name | Buds |
| Dimensions | 3.2 x 0.6 x 2.5 cm; 50.04 g |
| Country of Origin | India |






OnePlus Buds 3 Truly Wireless Bluetooth Earbuds has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 2594 individual ratings. You can rate this product at product review page.